Více než 10-leté zkušenosti s kvalitou našich turbodmychadel a níže uvedený postup repase nám dovolují poskytovat bezkonkurenční délku záruky 36 měsíců bez omezení nájezdu km a to zdarma.

Při koupi turbodmychadla po generální opravě od nás máte záruku, že se nahrazují všechny díly podléhající opotřebení za nové ideálně od původního výrobce. Z vykoupeného zůstává pouze obal, nepoškozená hliníková sací komora a litinová výfuková komora - svody. Vše ostatní zbylé do generálně opraveného turbodmychadla již nepatří a mělo by skončit ve sběru. Jak se dočtete níže, přestože mnoho prodejců tvrdí, že takto při opravě postupuje, pravděpodobně tomu tak často není.

 

Při vracení Vašeho starého turbodmychadla u nás nezáleží na stavu ani stáří a není ani problém, když má rozpadlý nebo prasklý středový uzel.

 

V České republice je mnoho firem, které nabízejí repasovaná turbodmychadla. Za ceny okolo 6000 Kč nebo dokonce už 5000 Kč lze koupit kompletně repasované turbodmychadlo, někdy s těsněním a dokonce ještě dopravou zdarma. Samozřejmostí je nabídka záruky 6-24 měsíců (více o záruce níže).

Znalostí cen kvalitních originálních dílů na trhu se domníváme, že kompletně zrepasovat turbodmychadlo výměnou všech dílů za kvalitní originální, vyvážit rotor a skutečně na stroji nastavit geometrii (ne pouze podtlakovou pumpou od oka), s minimální marží, dopravou a nebo ještě dokonce těsněním zdarma za tyto ceny nelze. Jak je tedy možné, že na internetu je nemálo firem, které turbodmychadla za tyto částky nabízejí? Je to poměrně jednoduché. Někdy stačí zapátrat přímo na jejich webových stránkách.

První příklad:  V sekci postup repase se například někde na konci dočtete: vykoupené turbodmychadlo se rozebere do šroubku, poškozené již nevyhovující  díly se vymění za nové, ostatní se dokonale čistí  (laserem, ultrazvukem, lapováním nebo jinou  zázračnou technologií, čím cizokrajnější slovo tím lépe), přeměří a následně zase pečlivě složí. Pravděpodobně i vyváží, možná i nastaví geometrie. Takto je turbodmychadlo připraveno k prodeji.

Druhý příklad: Vaše poškozené turbodmychadlo vykoupíme dle stavu  až za 2000 Kč, 3000 Kč …
Proč prodejce nabízí při výkupu různé částky dle stavu, když údajně vždy vše mění a zůstává jen obal?

 Z namátkou uvedených příkladů je jasné, že takový prodejce starší, ještě vyhovující díly v turbodmychadle nechá nebo použije při opravě jiného takzvaně kompletně repasovaného turbodmychadla a tím samozřejmě výrazně sníží své náklady. Sice poskytuje záruku a opotřebené znovu použité součástky již tak dlouho asi nevydrží, ale o výsledku reklamace rozhoduje opět ten samý prodejce, takže si s tím hlavu moc nedělá.

Následně se při reklamaci dozvíte: špatný olej, nízký tlak oleje, nečistoty v oleji, nedochlazeno, neodborná montáž  atd. V lepším případě Vám reklamované turbodmychadlo opraví za sníženou cenu (pravděpodobně vymění ten starší díl, který již nevydržel sloužit v druhém turbodmychadle), v horším Vás odbude bez náhrady. Navíc je tu další demontáž  a montáž turbodmychadla do Vašeho vozu + těsnění, které by se mělo pokaždé měnit za nové.

Při výběru prodejce turbodmychadla Vám doporučujeme se řídit pravidlem:

 Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci.

 

Fakturační adresa (neslouží pro výdej zboží): Autodíly FK - František Kellner, Přistoupimská 395, 108 00 Praha 10, IČ: 45870004. Nejsme plátci DPH.
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.